Akademia Nikona i kursy fotografii we Wrocławiu

Niezależnie od kolejnych nowych technologii, smartfonów „cykających” zdjęcia praktycznie bez naszej ingerencji, dobre zdjęcie to najlepsza pamiątka, zapis chwil ważnych, wyjątkowych itp. Dobre zdjęcie wymaga jednak pewnego zaplecza, począwszy od warsztatu technicznego, przez wiedzę, intuicję, po specyficzną wrażliwość dobrego fotografa. W tym kontekście profesjonalne kursy fotografii we Wrocławiu to świetny pomysł zarówno dla amatorów, początkujących, jak i dla tych, którzy chcą zgłębiać tajniki fotografowania i stawiają na rozwój.

Dla amatorów dobrych zdjęć
Akademia Nikona organizuje takie warsztaty już od lat i są one skierowane do tych, którzy zawsze noszą przy sobie aparat, do osób, które stawiają pierwsze kroki i tych, którzy chcą doskonalić umiejętności w różnych dziedzinach fotografii Z punktu widzenia takiego amatora jak ja idealny byłby np.:
• kurs podstaw fotografii we Wrocławiu – jak słusznie konstatują organizatorzy warsztatów „Aparat sam nie zrobi zdjęcia, możesz to zrobić tylko Ty”. A zatem ten kurs uczy zarówno kompozycji ujęcia, trafiania na chwilę, którą warto uwiecznić, korzystania z naturalnych warunków – światła, pogody, pory dnia itp.
• kurs obsługi lustrzanki cyfrowej – jak robić dobre technicznie zdjęcia. Lustrzanka to nie aparat w komórce, ani prosty automat. Wymaga pewnej wiedzy, ale w zamian za to może zrobić naprawdę wyjątkowe zdjęcia. Warsztaty odczarowują m.in. tak magiczne zagadnienia jak dobranie odpowiedniego trybu pracy, ustawianie przysłony i czasu naświetlania

aparat
Aby jak najlepiej wykorzystać aparat
Źródło: akademianikona.pl

• tajemnice RAW – wywoływanie i katalogowanie w Lightroom – czasy ciemni minęły już dawno, dziś „wywołanie” zdjęć to wykorzystanie odpowiednich programów komputerowych. Jednym z najpopularniejszych narzędzi jest Lightroom, który zapewnia wiele możliwości i wbrew pozorom nie jest tak straszny jak go malują.

…żeby wiedzieć więcej i robić lepsze zdjęcia
Kurs fotografii we Wrocławiu w interpretacji Akademii Nikona to także warsztaty dla tych, którzy chcą poznać arkana specyficznych zdjęć, takich jak chociażby:
• fotografia dziecięca i noworodkowa – no cóż, to zadanie tak samo wdzięczne, jak i trudne. Istotny jest zarówno pomysł, kreatywność, jak również poradzenie sobie ze specyficznym modelem jakim jest dziecko

dziecko
Model słodki i niełatwy…
Źródło: akademianikona.pl

 

• fotografia ślubna – zdjęcia ze ślubu muszą być! To wiadomo, ale w dzisiejszym fotograficznym świecie coraz trudniej o oryginalne, niebanalne i dobre pomysły. Kurs dotyczy zarówno biznesowych i marketingowych aspektów, jak również konkretów – sesji, fotografowania pary młodej i wesela itp.
• street photo – warsztaty dzięki którym można rozwijać zarówno pasję fotoreporterską, jak i nauczyć się bacznie obserwować otaczający świat i chwytać wyjątkowe chwile, bo miejskie pejzaże są naprawdę godne uwiecznienia.

kon
Miejskie pejzaże
Źródło: akademianikona.pl

 

Więcej informacji na temat kursów fotografii we Wrocławiu tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.