A wirusy nie śpią… skuteczna kuracja i tabletki na kaszel

Wiosna wiosną, a wirusy i bakterie w gotowości. Szczególnie, że jak na razie pogoda jest jak rasowa kobieta – zmienna i kapryśna. Był kwietniowy śnieg i pierwsze wiosenne naprawdę piękne, słoneczne dni. Karuzela pogodowa sprzyja zachorowaniom, infekcjom dróg oddechowych, które niestety zagościły również w naszym domu…

apteczka
Mam zaufanie do domowej apteczki

Zawsze szukam jasnych stron lub chociaż promyczków, a zatem można powiedzieć o szczęściu w nieszczęściu, ponieważ Natalka i ja jesteśmy zdrowe, wirusy nas omijają. Ponadto jak zawsze mam apteczkę w gotowości, a zatem kuruję małżonka. Wygląda na to, że skutecznie, ponieważ jak mawia moja babcia – „ma się mu na życie”.

Domowa kuracja

chory
Dzielny pacjent…

Jak zwykle w przypadku mojego męża wirusy przypuściły atak na gardło, które najpierw rozbolało, potem nadeszła podwyższona temperatura i standardowe uciążliwości, takie jak kaszel i katar. Stały zestaw skutecznych leków skutecznie zwalcza ból gardła, wysoka temperatura też ustępuje. I jak zazwyczaj pozostał uciążliwy kaszel. Tłumaczę jak dziecku, że wiem, że męczy, ale tak musi być. Że to kaszel mokry, produktywny, który oczyszcza drogi oddechowe, a wydzielina z paskudnymi wirusami nie zaatakuje oskrzeli ani płuc. Oczywiście nie ograniczamy się do wykładów. Mój dzielny pacjent zażywa też tabletki na kaszel Mucosolvan, które są w żelaznym zestawie w mojej apteczce.

mucosolvan
Skuteczne tabletki na kaszel

Co z tym kaszlem
Warto wiedzieć, że mokry kaszel to odruch którego nie należy hamować, choć jest męczący i nieprzyjemny. Należy jednak ułatwiać sobie odkrztuszanie, właśnie zażywając odpowiednie syropy albo tabletki na kaszel. U nas od dawna jest to sprawdzony Mucosolvan z aktywną substancją ambroksolem. Naukowo i w ulotce jest zapisane, że „ambroksol zwiększa produkcję surfaktantu, substancji, która wzmaga mechanizmy oczyszczające układu oddechowego w celu eliminacji drobnoustrojów lub innych patogenów, co pomaga zapobiegać powstaniu infekcji w oskrzelach i pokonać ją”. I o to chodzi. Ze względu na specyfikę działania leków wykrztuśnych, tabletki na kaszel powinno się zażywać najpóźniej ok. 17-00, aby nie stymulować odruchu kaszlowego w nocy, w czasie snu.

Z zadowoleniem i sporą ulgą stwierdzam, że kuracja skutkuje. Po pierwsze jak najbardziej chcę pomóc mojemu pacjentowi. Poza tym jak wiadomo mężczyzna nie choruje, mężczyzna walczy o życie. Zawsze. I bywa przy tym mocno melodramatyczny oraz męczący…

Zdjęcia: Shuttetrstock, mucosolvan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.